Kategorie
- Ekrany elektrycznie rozwijane
- Ekrany elektryczne do zabudowy
- Ekrany elektryczne do zabudowy z napinaczami
- Ekrany elektryczne z napinaczami
- Ekrany elektryczne średnio- i wielkoformatowe
- Ekrany manualne
- Ekrany podłogowe PULL-UP
- Ekrany na trójnogu
- Ekrany ramowe przenośne
- Ekrany ramowe
- Powierzchnie szybkiego montażu
- Windy do ekranów
Cena
-
od
do
Ekrany projekcyjne
Prezentujemy pełną ofertę ekranów projekcyjnych znanych i cenionych firm.
Jeśli chcesz uzyskać pomoc w doborze odpowiedniego ekranu udzielimy profesjonalnego doradztwa i wybierzemy optymalny ekran dla Twoich potrzeb ekran.
Ekran projekcyjny służy do oglądania obrazu wyświetlanego za pomocą projektora lub innego urządzenia wyświetlającego obraz jak np. rzutniki pisma, rzutniki slajdów.
Ekrany projekcyjne występują w formie: ramowej (na przykład w kinie, kinie domowym), malowanych farbą projekcyjną ścian, a także jako ekrany rozwijane: przenośne (przenośne ramowe, na trójnogu lub pull-up), mocowane na ścianie lub suficie. Ekrany mogą być rozwijane manualnie (ręcznie) lub elektrycznie. Elektrycznie rozwijane ekrany są najwygodniejsze w użytkowaniu i gwarantują bezpieczeństwo użytkowania ekranu - eliminuje się możliwość nieprecyzyjnego zwinięcia ekran co może skutkować zagięciem powierzchni projekcyjnej. Powierzchnie ekranowe występują najczęściej w kolorze białym lub w odcieniach szarości, zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Dobór materiału zależy między innymi od poziomu jasności otoczenia w jakim będą się odbywały projekcje oraz od mocy oświetleniowej projektora. Inaczej dobiera się również materiał w zależności od treści projekcji - inny materiał dobierzemy do projekcji filmowych, a inny do grafiki prezentacyjnej.
Najważniejszą cechą ekranu jest prosta, płaska powierzchnia bez pofalowań i zniekształceń, dlatego wszędzie tam, gdzie nie możemy zastosować ekranów ramowych (maksymalnie napięta powierzchnia projekcyjna) możemy zastosować ekrany z napinaczami. Specjalna konstrukcja napinaczy powoduje, że nawet w ekranach rozwijanych możemy cieszyć się płaską, napiętą powierzchnią.
W dużych, stałych instalacjach (kina lub sale amfiteatralne) stosuje się ekrany zakrzywione w celu uzyskania pożądanej geometrii obrau. Taki ekran współpracuje z projektorami o specjalnej optyce.
Ekrany projekcyjne podzielić można również w zależności od miejsca umieszczenia projektora. Projekcja przednia występuje wówczas, gdy projektor umieszczony jest przed ekranem i powierzchnia projekcyjna odbija światło poprzez wykorzystanie powierzchni refleksyjnej. Jeśli projektor umieszczony jest za ekranem mamy do czynienia z tzw. projekcją tylną, powiązaną z dyfuzyjnym przepuszczaniem światła przez powierzchnię ekranu. Najczęściej spotykane są rozwiązania, w których źródło światła znajduje się po tej samej stronie ekranu, co widownia.
Ekrany projekcyjne konstruuje się w wielu różnych rozmiarach, począwszy od małych ekranów (od 1 do 4 metrów) przeznaczonych dla słabych źródeł światła, aż po olbrzymie ekrany kinowe czy koncertowe.
Jeśli szukasz ekranu do kina domowego zobacz naszą ofertę w kategorii ekrany w formacie 16:9 lub ekrany do kina domowego, które są dedykowane do użycia wraz z projektorami o rozdzielczości 1080p lub 4K UHD.
Jeśli natomiast potrzebujesz ekran do wykorzystania w swoim biurze poszukaj w kategorii ekranów w formacie 16:10. Ekrany projekcyjne w tym formacie są perfekcyjnie dopasowane do użycia wraz z projektorami o rozdzielczości natywnej WXGA lub WUXGA.
Jeśli szukasz ekranu do projekcji w środowisku edukacyjnym lub ekranu do projektora, który ma rozdzielczość XGA sprawdź ofertę w kategorii ekranów w formacie 4:3.
Jeśli chcesz uzyskać pomoc w doborze odpowiedniego ekranu udzielimy profesjonalnego doradztwa i wybierzemy optymalny dla Twoich potrzeb ekran.